Yuvam Prefabrik ekonomik fiyatı ile öne çıkan, çok hızlı kurulabilen, 4 mevsim kullanıma uygun ve farklı iklim bölgelerine göre tasarlanmış pratik prefabrik hazır evler üretmektedir. Yuvam Prefabrik müşterilerinin istekleri yazlık amaçlı evler ya da bağ evleri veya kalıcı konutlar olarak talep görüyor. Yuvam Prefabrik, kullandığı hazır ev teknolojisi ile üretilen uzun ömürlü çevre dostu evleriyle gelecek nesillere yaşana bilir bir Dünya bırakmak için çalışıyoruz. Bir hazır evin istenilen yüksek standartlarda olması en az konfor ve estetik kadar önemlidir. Evlerimiz yüksek yalıtım ve maksimum enerji kullanımlarına göre dizayn edilmiştir. Yuvam prefabrik ev konforu, güvenli eksiksiz, keyfi alacağınız, uzun ömürlü yaşanacak prefabrik evler sizleri bekliyor.

NEDEN YUVAM PREFABRİK ?

FİYATLARA DAHİL

HİZMETLER

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir. 

BİNA RUHSATI

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü gereklidir.

YAKLAŞIK KULLANIM SÜRESİ

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma malzemeye dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır. 

BETONARME BİNA ÜZERİNE YAPILABİLİRMİ?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir. 

İSTEĞE GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİRMİ ?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

PREFABRİK DEPREME DAYANIKLI MI ?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. 

NEDEN PREFABRİK EV ALMALIYIM ?

Prefabrike konutların ve tüm prefabrik yapıların bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:
1-)Planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan uzun inşaat süreleri yoktur.

2-) İmalatı fabrikalarda yapıldığı için üç dört gün gibi kısa sürede yerinde montajı yapılır.

3-) Prefabrik evler, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı vs. gerektirmez. Bu yüzden daha ekonomiktir.

4-) Prefabrik ev ve konut yaptırmadan önce ne kadar tutara size malolacağını önceden öngörebiliyorsunuz..

5-) Emniyetlidir,güvenlidir çünkü deprem ve iklim şartları da dikkate alınarak üretilmektedir..

6-) İstenildiği takdirde ileride ilaveler yapılabilir, genişletilebilir,yeri değiştirilebilir.. Prefabrik ev malzemelerini yapı marketlerinde bulmanız mümkün.
7-) Prefabrik Yapılar çevrede gürültü, görüntü,kimyasal vs. kirliliğe yol açmaz...

8-) Çatıya güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve  önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir.

9-) Prefabrik konutların yılın her zamanı yerinde montajı yapılabilir.

10-) Isı yalıtımı yüksektir, enerji tasarrufu sağlar ve ısı verimliliği prefabrik konutlarda esastır.

11-) Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir.

12-) Su basmanı dışında beton kullanılmaz.

13-) Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar.

14-) Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde evler ve yapılar sahibi olmak mümkündür.

15-)Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur. Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur.

16-) Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

17-) Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara,prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

18-) Dış görünüm modern ve estetiktir. Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur.

19-) Hazır evler bir katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür. Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

20-) Kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.

21-) Engellilere özel tasarlanabilir...

22-) Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde de üretilebilmektedir.

23-) Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.

24-) Sadece konut değil, işyeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrikler üretilir.

25-) Yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları düşüktür.

26-) Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır.

27-) Sökülüp, istenilen yere tekrar monte edilebilir.

28-) Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez veikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.

29-) Örnek evler gezilip önceden görülebilir ve böylece prefabrik evler hakkında daha net bilgiler elde edilebilir.

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Google+ - White Circle

© 2023 by Yuvam Çelik Yapı - Prefabrik. Proudly created with Wix.com

88m2 PREFABRİK